Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu: 666819063

Jestem Przedszkolakiem- małym Polakiem

Jestem Przedszkolakiem- małym Polakiem (2)

II Przegląd Piosenki Patriotycznej

Lut 27, 2020 Napisane przez
Nasze przedszkole już po raz drugi zorganizowało Przegląd Piosenek i Tańców Patriotycznych "Jestem Przedszkolakiem- małym Polakiem". W przeglądzie udział wzięły przedszkolaki z naszej gminy:
Grupa "Sowy" z Publicznego Przedszkola Jelonek W Papowie Toruńskim
Grupa "Żabki" z Publicznego Przedszkola Jelonek w Papowie Toruńskim
Grupa "Motylki" z Publicznego Przedszkola Jelonek- Oddział w Turznie
Grupa "Górskie Orły" z Przedszkola Pod Klonowym Listkiem w Łysomicach. 
Na uroczystości pojawili się również przedstawiciele Gminy: pan wójt Piotr Kowal, Przewodniczący Rady Gminy pan Robert Kożuchowski, Inspektor ds. oświaty pan Marek Fiedler oraz inspektor ds. kultury i promocji pani Justyna Paczkowska. W uroczystości udział wziął równiej Dyrektor Szkoły w Łysomicach pan Jan Kalinowski.
 
Dziękujemy bardzo wszystkim występującym za wspaniałą zabawę!

 

Przegląd Piosenki Patriotycznej

Lut 27, 2020 Napisane przez

W środę 14 listopada 2018 roku, w sali widowiskowej Szkoły Podstawowej w Łysomicach, odbył się Przegląd Piosenek i Tańców Patriotycznych „Jestem Przedszkolakiem – Małym Polakiem”, zorganizowany przez nasze przedszkole. Jego celem było uczczenie 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, wspieranie wychowania patriotycznego dzieci i wzbogacenie ich wiedzy na temat historii i tradycji naszego kraju poprzez popularyzację pieśni patriotycznych, piosenek o tematyce ludowo – patriotycznej oraz tańców ludowych. W przeglądzie wzięły udział dzieci z grupy „Rybki” z Przedszkola Jelonek (filia w Łysomicach), dzieci z przedszkola „Mali Giganci” z Torunia, grupa „Motylki” z Przedszkola Jelonek (filia w Turznie), dzieci z grupy „Słoneczka” z Przedszkola Jelonek (filia w Papowie Toruńskim) oraz dzieci z grup „Wesołe Renifery” i „Górskie Orły” z naszego przedszkola. Wydarzenie swoją obecnością uświetnili: Wójt Gminy Łysomice - pan Piotr Kowal, Przewodniczący Rady Gminy Łysomice – pan Robert Kożuchowski, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łysomicach – pan Jan Kalinowski oraz Wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Łysomicach – pani Aneta Tadajewska. Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki i tańce, następnie wspólnie zaśpiewaliśmy Hymn Polski. Dzieci biorące udział w przeglądzie otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki. Dziękujemy przedszkolakom i Paniom nauczycielkom, które pomogły im przygotować się do występów, dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom, dyrekcji Szkoły Podstawowej w Łysomicach za udostępnienie nam sali oraz rodzicom.

 

Top