Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu: 666819063

Galeria zdjęć 2017-2018

ZAJĘCIA ARCHEOLOGICZNE - 18.06.2018

18 czerwca (poniedziałek) odbyły się w przedszkolu zajęcia archeologiczne prowadzone przez panią Dr. Beatę Bielec-Maciejewską we współpracy z Instytutem Archeologii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika  w Toruniu. Dzieci z grupy Wesołe Renifery i Górskie Orły dowiedziały się kim jest archeolog i czym się zajmuje. Miały okazję zobaczyć i dotknąć różne glinianie i kamienne eksponaty, które odnaleźli w ziemi archeolodzy.  Przedszkolacy mogły także pobawić się w archeologów – miały za zadanie odnaleźć w piasku różne ukryte przedmioty. Dziękujemy pani dr. Beacie za ciekawe zajęcia.


 

 

 

NOCOWANKA - 16.06.2018

W sobotę, 16 czerwca, w naszym przedszkolu odbyła się nocowanka, w której udział wzięły grupy: Wesołe Renifery i Górskie Orły. Kiedy wszystkie dzieci pojawiły się już w przedszkolu udaliśmy się do ogrodu na ognisko  i wspólną zabawę na placu. Po zabawie dzieci miały za zadanie odnaleźć ukryte w przedszkolu skarby, które następnie razem skonsumowały. Wieczorem zanim poszliśmy spać wspólnie odpoczywaliśmy oglądając bajki i słuchając muzyki. Razem spędziliśmy bardzo przyjemny czas pełen uśmiechu i świetnej zabawy.


 

 

 

 

 

OLIMPIADA - 07.06.2018

 

DZIEŃ DZIECKA - 04.06.2018

4 czerwca obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Dziecka. Po śniadaniu wszystkie grupy wspólnie wybrały się na plac zabaw, na którym przygotowane były różne atrakcje. Dzieci brały udział
w zawodach sportowych, w którym musiały wykazać się szybkością i sprytem. Każda grupa miała również za zadanie przejść przez trasę pełną zagadek w naszym przedszkolnym lesie. Na koniec wspólnie bawiliśmy się w różne gry i zabawy integracyjne na świeżym powietrzu.  Każde z dzieci otrzymało również upominki z okazji swojego święta.

 

Również zostały ogłoszone wyniki konkursu techniczno-plastycznego „Zabawka z recyklingu”. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom naszej zabawy!

 

Oto wyniki konkursu:


W kategorii dzieci młodsze

I miejsce zajął Kamil Domański i Cezary Kawiński,

II miejsce otrzymali Amelia i Maja Wiśniewskie oraz Jakub Ziółkowski,

III miejsce zajął Alex Trojanowski  i Janek Więckowski.


Wśród dzieci starszych

I miejsce zajęły Ania Sawicka i Noemi Mazurek,

II miejsce otrzymali Witek Izdebski i Antosia Wilczyńska,

III miejsce zajęli Ola Trawińska i Maks Trojanowski.


Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za udział w konkursie.


 

 

STRAŻ POŻARNA - 28.05.2018

28 maja (poniedziałek) odbyła się wycieczka do Państwowej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej  nr 3 w Toruniu. Dzieci  z grupy Wesołe Renifery i Górskie Orły uczestniczyły w zajęciach przygotowanych przez strażaków, w których zostały omówione najważniejsze kwestie dotyczące pracy strażaków. Przypomnieliśmy sobie numery alarmowe, na które trzeba dzwonić w razie niebezpieczeństwa. Przedszkolaki dowiedziały się także jak należy zachowywać się podczas pożaru. Dzieci przymierzały stroje strażackie, hełmy a także dokładnie oglądały wóz strażacki. Przedszkolaki próbowały wejść na drabinę oraz na specjalną rurę strażacką. Zobaczyliśmy także jak wygląda test sprawnościowy, który musi wykonać każdy, kto chce zostać strażakiem. Serdecznie dziękujemy Strażakom z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Toruniu za przygotowanie ciekawych zajęć i wspólną zabawę.


 

 

AUDYCJE MUZYCZNE - 12.04.2018

Podczas kolejnej audycji muzycznej prowadzonej przez grupę „Wszyscy Tworzymy Sztukę” dzieci miały okazję w muzyczny sposób zapoznać się z elementami historii Torunia.  Wszystkie dzieci brały aktywny udział we wspaniałej lekcji z muzyką na żywo.


 

 

MIASTECZKO LEGO - 11.04.2018

Najstarsze grupy z naszego przedszkola odwiedziły interaktywną wystawę klocków Lego w Bydgoszczy. Miały okazję obejrzeć wiele ciekawych budowli z uwielbianych przez nie klocków. Spędziły również aktywnie czas w strefie zabawy, gdzie do dyspozycji miały wszystkie rodzaje klocków. Następnie uczestniczyły w seansie kinowym na temat klocków Lego, który był elementem wystawy. Dzień zakończyły z apetytem zjadając obiad w galerii Focus.


 

 

PLASTYKA NA PLACU - 09.04.2018

W poniedziałek  09. 04.2018r. Białe Misie brały udział w zajęciach plastycznych, Korzystając z pięknej pogody  pracowaliśmy na dworze. Dało to możliwość większej swobody twórczej dzieciom, nie były bowiem ograniczone widmem bałaganu. Dzieci dostały do dyspozycji trzy podstawowe kolory farb: żółty, czerwony i niebieski w miseczkach, w których moczyły waciki kosmetyczne  tworząc nowe kolory. Nie tylko waciki były kolorowe. W krótkim czasie kolorowe stały się rączki, buźki, bluzeczki, a także plac na którym odbywały się zajęcia. Zabawa była przednia , ale przecież w plastyce właśnie o to chodzi żeby dobrze się bawić.


 

 

Sadzenie cebulek i wysiewanie nasionek – Białe Misie - 04.04.2018

W pierwszym tygodniu kwietnia Maluchy rozmawiały o wiosennych pracach w ogrodzie, poznały nazwy wybranych narzędzi ogrodniczych i dowiedziały się, jak należy dbać o rośliny. Wspólnie z p. Mileną i p. Gosią przygotowały kącik przyrodniczy – napełniły doniczki ziemią, posadziły cebulkę, fasolę i zasiały bazylię cynamonową. Na zakończenie dzieci dokładnie podlały ziemię. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w zajęciach i zgodnie ze sobą współpracowali.


 

Śniadanie Wielkanocne - 29.03.2018

29 marca w Przedszkolu odbyło się Śniadanie Wielkanocne. Wspólnie złożyliśmy sobie życzenia świąteczne, po czym zasiedliśmy do stołu. Dzieci samodzielnie komponowały swoje kanapki. Po zjedzonym śniadaniu dzieci miały za zadanie odszukać poukrywane w salach słodkości, które zostawił dla nich Zajączek.


 

 

MAZURKI - 27.03.2018

27 marca dzieci ze wszystkich grup zajmowały się przygotowaniem mazurków na śniadanie wielkanocne. Samodzielnie smarowały upieczone wcześniej ciasto kajmakiem, a następnie według własnych pomysłów udekorowały je bakaliami i słodkimi posypkami.


 

 

URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE - 27.02.2018

Dziś Pani Milena- Wychowawczyni „Białych Misiów” zgotowała im nie lada niespodziankę. W związku z tym, że Nasze Maluchy miały ostatnio blok o urządzeniach elektrycznych, Pani Milena zorganizowała im stanowiska z niemal prawdziwymi urządzeniami dla dzieci. Był kącik gdzie można było poprasować żelazkiem, kącik gdzie można było upiec ciastko lub rogalika, kącki z wiertarką, kącik do robienia tostów i kącik fryzjerski z suszarką do włosów. Dzieci z wielkim entuzjazmem bawiły się nowymi zabawkami, zgodnie z ich przeznaczeniem i zdobytą przez nich wcześniej wiedzą.


 

 

ODWIEDZINY PANA MARKA I FUJI  - 22.02.2018

Dziś w Naszym Przedszkolu pojawił się niezwykły gość  Fuji – piesek rasy shiba inu wraz ze swoim Panem- Markiem Sznajter, który zajmuje się psim behawioryzmem.  Wizyta mogła się odbyć dzięki babci Maksa i Oskara Nahajowskiego - Pani Jolancie Grodzickiej, za co serdecznie dziękujemy. Nasze Przedszkolaki dowiedziały się jak postępować z psem, żeby i on i człowiek mógł czuć się bezpiecznie. Pan Marek oswajał dzieci zlęknione kontaktu z psem,  zachęcając  je by pogłaskały Fuji, która jest bardzo sympatyczną i dobrze wychowaną suczką. Fuji zaprezentowała też kilka sztuczek, a na koniec dzieci mogły poczęstować ją smakołykami. Dziękujemy Panu Markowi za poświęcony Nam dzisiaj czas i oczywiście serdecznie zapraszamy z kolejną wizytą.


 

 

BARBARKA -22.02.2018

Dziś w naszym Przedszkolu spontanicznie postanowiliśmy wybrać się do osady leśnej Barbarka. Mimo chłodu, dzieci z wielkim entuzjazmem wkroczyły na plac zabaw i korzystały z jego atrakcji z całych sił. Gdy już było nam zimno posililiśmy się herbatnikami i ciepłą herbatą w drewnianej chatce, która znajduje się na terenie tamtejszego placu zabaw.


 

 

HARCERZE - 21.02.2018

Nasze Przedszkole odwiedzili Harcerze z 14 Krakowskiej Drużyny Harcerskiej "Żbiki". Chłopcy opowiadali o swoich doświadczeniach z harcerstwa, prezentowali swój strój i ekwipunek. Dzieci mogły przymierzyć części munduru w kamuflażu MultiCam. Mówili też naszym podopiecznym, że silny zawsze powinien bronić słabszych, a jeśli ma stawać z kimś w szranki, to z równym sobie.


 

 

URODZINKI - 16.02.2018

Dziś w Naszym Przedszkolu dzieci urodzone w lutym obchodziły urodziny.  Jak zwykle tego dnia solenizanci zostali obdarowani przez kolegów serdecznymi życzeniami i piękną urodzinową koroną. Po zupie zjedliśmy pyszne torty, z których dzieci zdmuchiwały wcześniej świeczki. Nie obyło się również bez tradycyjnego „Sto lat” i „Happy birthday”.


 

 

DOŚWIADCZENIA - 16.02.2018

Dziś po raz pierwszy w grupach „Górskie Orły” i „Wesołe Renifery” odbyły się doświadczenia chemiczne. Co prawda nie używaliśmy groźnych substancji, bo nasz eksperyment polegał  tylko na tym by wrzucić mentosy do coca coli. Jednak to co się działo dalej sprawiło, że nie był to zupełnie zwyczajny czas. Z butelki niczym gejzer lawy wybuchł płyn i wyglądał jak prawdziwy wulkan.  Na dzieciach to zjawisko i jego przyczyna zrobiło tak duże wrażenie, że nawet nie domagały się wypicia coca coli, która została po wykonanym doświadczeniu.


 

GOŚCIE Z BELGII - 15.02.2018

Dziś w Naszym Przedszkolu dzieci urodzone w lutym obchodziły urodziny.  Jak zwykle tego dnia solenizanci zostali obdarowani przez kolegów serdecznymi życzeniami i piękną urodzinową koroną. Po zupie zjedliśmy pyszne torty, z których dzieci zdmuchiwały wcześniej świeczki. Nie obyło się również bez tradycyjnego „Sto lat” i „Happy birthday”.


 

Aktywne Walentynki - 14.02.2018

Grupy "Górskie Orły" i " Wesołe Renifery" z okazji święta zakochanych wybrały się na wycieczkę do Szkoły Podstawowej w Łysomicach. Pan Marcin Michalski zorganizował dla nich niesamowite zajęcia z prawdziwym torem przeszkód, hokejem, piłką nożną i bujaniem na linie, za co serdecznie dziękujemy. Może to nie jest do końca standardowy  sposób na spędzanie Walentynek, ale dzieciom to wyraźnie nie przeszkadzało, co widać po zadowolonych minach i rumieńcach powstałych po wysiłku.


 

BIBLIOTEKA -8-9.02.2018

Nasze Przedszkolaki ze starszych grup wybrały się na zajęcia walentynkowe do łysomickiej biblioteki. Czas spędzony przed wypożyczaniem książek wypełniły zabawy walentynkowe i opowiadanie Pani Jolanty Rumockiej, w którym wystąpiły piękne warzywne Pacynki. Odwiedziły one też Naszych Młodszych podopiecznych, ale w Przedszkolu razem z Panią Agnieszką Ziębą. Dziękujemy Pani Joli i Pani Agnieszce za poświęcony nam czas i jak zawsze świeże pomysły.


 

BAL KARNAWAŁOWY - 6.02.2018

Świętując karnawał dzieci z naszego przedszkola wzięły udział we wspaniałym Balu Przebierańców.  Na wszystkich przebierańców czekała masa atrakcji- odbyły się szalone tańce, wspólne zabawy i konkursy. Na koniec na dzieci czekał pyszny poczęstunek. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie w organizację balu!


 

AUDYCJE MUZYCZNE - 2.02.2018

W piątek 2 lutego o godz. 9.30 nasze Przedszkole gościło muzyków z grupy Wszyscy Tworzymy Sztukę na audycji pt. "Ukraińska dusza zaklęta w akordeonie guzikowym". Odwiedzili Nas artyści z Ukrainy grający nie tylko na akordeonie guzikowym i klawiszowym, ale również na regionalnych instrumentach z tamtejszych górskich rejonów. Dzieci dowiedziały się jak wyglądali kozacy, jak tańczyli i dlaczego ich spodnie wyglądały na za duże. Pan Jacek jak zwykle wprowadził dzieci w nastrój i nauczył ich kilku nowych słów. I tak wiemy już czym jest krajka i melodyka, czym różnią się od siebie różne typy akordeonów i jak to się dzieje, że wydobywa się z nich dźwięk.


 

BAJ POMORSKI - 1.02.2018

Dnia 1 lutego Nasze Przedszkolaki z grup "Białe Misie" i "Zwinne Rysie" wybrały się na wycieczkę do Baju Pomorskiego na spektakl "Przytulaki". Dzieci czynnie uczestniczyły w przedstawieniu i poprzez opowiadaną historię uczyły się kolorów i kształtów. Po spektaklu "Białe Misie" zostały na zabawę w sali gdzie odbywało się przedstawienie, natomiast "Zwinne Rysie" wyruszyły wraz z Panią Edytą Soboczyńską, ciocią Alexa na zwiedzanie Teatru, za co bardzo Pani Edycie dziękujemy. Dzieci zobaczyły pracownię krawiecką, gdzie przygotowuje się kostiumy i lalki, scenę od strony operatora świateł i magazyn kostiumów i rekwizytów używanych do przedstawień granych w Baju Pomorskim.


 

PIZZA - 29.01.2018

Mimo nieobecności Pani Milenki nasze "Białe Misie" miały dziś dzień pełen wrażeń. O poranku odwiedziła nas mama Adasia- Pani Ania i przeczytała dzieciom trzy bajki. W ramach zajęć natomiast Białe Misie wraz ze Zwinnymi Rysiami zamieniły się na chwilę w kucharzy i wraz z Panią Gosią i Marzenką zrobiły prawdziwą pizzę z pieczarkami i serem, którą zjadły zaraz po zupie. Pizzy było tak dużo, że nawet podzieliły się z Naszymi Starszakami.


 

TANIEC Z KASIĄ - 26.01.2018

Kasia Opalińska - nasza Praktykantka, która przychodzi do nas raz w tygodniu, zorganizowała dla naszych Przedszkolaków zabawy taneczne. Jak widać na zdjęciach wszyscy tryskali energią podczas wspólnych zajęć.


 

FIKU MIKU - 26.01.2018

Grupa "Białe Misie" wybrała się na wycieczkę do sali zabaw "Fiku miku". Dzieci podczas zabaw dowolnych ćwiczyły tam koordynację ruchową i orientację w terenie. W trakcie wizyty odbyły się też warsztaty plastyczne, w trakcie których dzieci wykonały kubki w prezencie dla swoich mam.


 

CSW - 26.01.2018

W czwartek nasze Przedszkolaki wybrały się na warsztaty do CSW. Galerię odwiedziły Górskie Orły, Wesołe Renifery oraz Zwinne Rysie. Dzieci uczestniczyły w warsztatach o kształtach, kolorach i tkaninach. Same również stworzyły mandale na kartonie za pomocą kolorowych farb, oraz wyciętą z papieru technicznego garderobę, chłopcy koszule a dziewczynki sukienki przewlekane włóczką.


 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA - 25.01.2018

Dnia 25.01.2018  o godz. 13.30 Wesołe Renifery i Górskie Orły wraz ze swoimi Babciami i Dziadkami obchodziły "Dzień Babci i Dziadka" w Przedszkolu. Właśnie z tej okazji Nasze Przedszkolaki przygotowały występ  dla tak ważnych dla nich solenizantów. Dzieci zaśpiewały piosenki, których nauczyły się specjalnie na ten dzień, oraz przygotowały serię dowcipów dotyczących relacji dziadkowie, babcie i wnuczęta. Wizyta Babci i Dziadków zakończyła się słodkim poczęstunkiem, na który cieszyli się nie tylko seniorzy.


 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA - 24.01.2018

Dnia 24.01.2018 o godz. 13.30 grupy Białe Misie i Zwinne Rysie obchodziły "Dzień Babci i Dziadka" w Przedszkolu. W zawiązku z tym świętem Panie nauczycielki przygotowały serię zabaw integracyjnych, w których dzieci uczestniczyły wraz z Babciami i Dziadkami. Ostatecznie nie wiadomo kto był bardziej zadowolony po tych wspólnych harcach.Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem dla Babci, Dziadków i dzieci.


 

BIAŁY DZIEŃ  - 19.01.2018

Dziś w przedszkolu odbył się dzień koloru białego. Jak widać za oknem nie tylko Nasze Przedszkolaki podjęły wyzwanie ubrania się na biało.


 

INSTRUMENTY -  styczeń 2018

Grupa "Białe Misie" ostatnio dużo czasu poświęciła na zajęcia muzyczne. Dzieciom tak bardzo spodobały się zabawy z dźwiękami, że Pani Milena zorganizowała dla nich samodzielne tworzenie instrumentów, a później wspólne granie na nich.Grające Maluchy brzmiały jak prawdziwa orkiestra.


 

ZIMA -  styczeń 2018

W końcu nadeszła!!! Zima w tym roku zaskoczyła nie tylko kierowców. Dzieci z naszego przedszkola przywitały ją z niemałym entuzjazmem. Zabaw i śmiechu nie było końca. Odbyła się tradycyjna bitwa na śnieżki, jazda na sankach (choć więcej było chętnych na jazdę niż ciągnięcie), oraz lepienie bałwanów. Zmęczone, trochę mokre, ale szczęśliwe Przedszkolaki i Panie Przedszkolanki wróciły po wojażach na śniegu na ciepłą zupę do przedszkola.


 

BIBLIOTEKA -  styczeń 2018

W styczniu nasze przedszkole odwiedziła Pani Bibliotekarka, która przeczytała dzieciom z grup "Białe Misie " i "Zwinne Rysie" bajki i przeprowadziła dla nich zabawy ruchowe. Serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas.


 

PIASEK KINETYCZNY -  styczeń 2018

W grupie "Zwinne Rysie" śnieg zawitał w przedszkolu. Jak to się mogło stać? Otóż dzieci "wyprodukowały" samodzielnie piasek kinetyczny z mąki ziemniaczanej i wody. Napracowały się "Ryśki" bardzo, ale za to zabawa w śniegu mogła być kontynuowana również w sali przedszkola.


 

PROJEKT -  styczeń 2018

Dzieci z grupy Górskie Orły oraz Wesoły Renifery uszyły na zajęciach plastycznych swojego jedynego w swoim rodzaju, wymarzonego Misia. Projekt rozpoczął się jeszcze w listopadzie, gdzie dzieci miały za zadanie zaprojektowanie (narysowanie na materiale), wycięcie oraz samodzielne zeszycie misia i jego wypełnienie. Dzieci poradziły sobie wspaniale z tym zadaniem!! Ponadto każdy miś ma wyjątkowe, pełne ciepła, miłości oraz dobroci serce.


 

URODZINKI - 12.01.2018

Dnia 12 stycznia w Naszym Przedszkolu dzieci obchodziły urodziny. W tym miesiącu było wielu solenizantów: Maria, Lena, Ola, Maja, Maks, Marcelina. Dzieci zostały ukoronowane o poranku na znak swojego święta, a po zupie odbyło się uroczyste zdmuchiwanie świeczek i zjadanie tortów. Dzień wypełniła zabawa i atmosfera świętowania.


 

AUDYCJE MUZYCZNE - 12.01.2018

W piątek 12 stycznia o godz. 9.30 nasze przedszkole gościło muzyków z grupy Wszyscy Tworzymy Sztukę na audycji pt. "Spotkanie z dudziarzem ". Dzieci zobaczyły dudy z różnych stron świata: wielkie i małe dudy szkockie, dudy ze Szwecji i Hiszpanii. Zaskoczyły ich dźwięki jakie wydobywały się z tych niesamowitych instrumentów, z zapałem i zainteresowaniem jednak uczestniczyły w koncercie.


 

KARMNIKI -  styczeń 2018

W styczniu dzieci z grupy "Białe Misie" zgłębiały tajemnice jak, gdzie i w jaki sposób można w zimie dokarmiać ptaki. Dzieci zrobiły papierowe karmniki z kolorowego papieru, a także samodzielnie dosypywały pożywienie dla ptaków do przedszkolnego karmnika.


 

KONKURS KOLĘD - 11.01.2018

Dnia 11 stycznia nasze zdolne Dzieci wybrały się na konkurs kolęd dla przedszkolaków organizowany w Przedszkolu Jelonek w Turznie. W konkursie z naszego przedszkola brali udział: Jakub Kaczkowski, Anna Sawicka, Blanka Ordak, Aida Dembek. Konkurencja był bardzo duża, ale mimo to Aida Dembek, która zaśpiewała piosenkę „Leć kolędo w świat” zajęła trzecie miejsce!!! Gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi i chęci by startować w konkursach zewnętrznych, ponieważ wcale nie jest łatwo pokonać tremę i wyjść przed grono nieznanych ludzi i zaśpiewać. BRAWO PRZEDSZKOLAKI!


 

CZYTANIE DZIECIOM - 02.01.2018

Dziś odwiedziła nas Wiktoria Izdebska, która czytała popołudniu Naszym Przedszkolakom bajki. Wiktoria jest siostrą Witka i chodzi do trzeciej klasy. Wykazała się wielką odwagą przychodząc do nas i czytając na głos jednocześnie dwóm grupom. Dziękujemy serdecznie za poświęcony Naszym Dzieciom czas.


 

CZYTANIE DZIECIOM - 22.12.2017

Dziś odwiedziła nas Nadia Sosnowska, która czytała popołudniu Naszym Przedszkolakom bajki. Nadia jest siostrą Lenki i chodzi do czwartej klasy. Wykazała się wielką odwagą przychodząc do nas i czytając na głos jednocześnie dwóm grupom. Dziękujemy serdecznie za poświęcony Naszym Dzieciom czas. Lenka pękała dziś z dumy, ponieważ to pierwsza siostra, która przyszła czytać dzieciom w tym roku przedszkolnym.


 

 

WYCIECZKA DO BAZY USA - 21.12.2017

Wczoraj dzieci zwiedzały amerykańską bazę wojskową. Miały okazję wejść do czołgu i zobaczyć jak wygląda w środku. Dostały oryginalne amerykańskie przekąski w podzięce za zaśpiewanie dla żołnierzy polskich kolęd. Przywódca nie krył wzruszenia i powiedział naszym Przedszkolakom, że on i jego żołnierze nie spędzą Świat Bożego Narodzenia ze swoimi dziećmi, więc jest dla nich czymś wspaniałym, że odwiedziły ich Nasze Dzieci, bo wiedzą, że gdzieś tam w Ameryce ich dzieci też dla kogoś występują.


 

WIGILIA PRZEDSZKOLNA -19.12.2017

Uroczysta Wigilia Przedszkolna odbyła się 19 grudnia. Odwiedził nas Święty Mikołaj, który rozdał dzieciom prezenty, doceniając ich niesamowite występy. Wesołe Renifery i Białe Misie przygotowały występ o elfach Świętego Mikołaja, natomiast Górskie Orły i Zwinne Rysie wystąpiły z koncertem kolęd i pastorałek. Dzieci spisały się na medal, wzruszając do łez część publiczności. Druga część uroczystości - poczęstunek przygotowany przez Rodziców, minął prędko wśród zapachu kawy, przepysznych ciast i przekąsek, gwarnych rozmów, śmiechu, oraz przy wspólnym kolędowaniu. Dziękujemy Rodzicom, którzy tak licznie przybyli do przedszkola, by pomóc nam w przygotowaniach przed Wigilią, oraz tym, którzy pomagali nam podczas sprzątania po Wigilii. Zdjęcia z uroczystości można już oglądać w naszej galerii na stronie internetowej.


 

Gwiazdy z Panią Dorotą - 15.12.2017

Dnia 15 grudnia odwiedziła nasze Przedszkole Pani Dorota Wadowska. Wraz z grupami Górskich Orłów i  Wesołych Reniferów wykonała gwiazdy świąteczne z papierowych torebek śniadaniowych. Dzieci spisały się tak fantastycznie, że zrobione przez nie gwiazdy stały się częścią  naszej wigilijnej scenografii . Za pomoc przy mocowaniu gwiazd do sceny dziękujemy Pani Dorocie Wadowskiej oraz Panu Łukaszowi Mejza.


 

BOMBKI ŚWIĄTECZNE - 11.12.2017

W dniu dzisiejszym wszystkie Nasze Przedszkolaki pojechały na warsztaty tworzenia bombek do Cafe Bajarki w Toruniu. Na miejscu dzieci samodzielnie pomalowały bombki, z których na koniec zajęć  po oblepieniu taśmą i przylepieniu oczu powstały Minionki.  Następnie bombki zostały pięknie zapakowane i zabrane najpierw do przedszkola, a później do domów dzieci. Gdy bombki były już przygotowane do transportu dzieci pobawiły się na bajarkowym placu zabaw, gdzie jest basen z kulkami, tor przeszkód oraz interesujące kąciki zainteresowań.


 

URODZINKI - 08.12.2017

Dzisiaj w przedszkolu obchodziliśmy urodziny Mateusza, Jeremiego i Maksa. Z tej okazji  Górskie Orły wraz z Reniferami  zjadły przepyszny tort i uczestniczyły we wspólnym świętowaniu. Były tańce, wspólne rysowanie i świetna zabawa. Wszystkiego najlepszego nasi solenizanci!


 

PIERNIKI - grudzień 2017

Od 4 grudnia zaczął się u nas w przedszkolu żmudny proces tworzenia tradycyjnych pierników. Najpierw wraz z pomocą Rodziców zagnietliśmy ciasto piernikowe, które tydzień leżakowało. Natomiast w dniach 12 i 13 grudnia w naszym przedszkolu odbyło się wypiekanie i ozdabianie pierników świątecznych. Dzieci zaangażowały się zarówno w wałkowanie ciasta jak i wykrawanie ciasteczek. Po wypieku, dzieci ozdobiły wycinane przez siebie pierniczki i odbyła się uroczysta degustacja. Dziękujemy Rodzicom, którzy Nam towarzyszyli:  Pani Monice Becker, Pani Katarzynie Sienkiewicz- Umińskiej, Pani Iwonie Czerwińskiej, Pani Katarzynie Ziółkowskiej, Pani Emilii Karwowskiej, Pani Kamili Wliczyńskiej, Pani Moniki Skipenes, Panu Pawłowi Kaczkowskiemu i Państwu Wojciechowi i Annie Wiśniewskim.


 

MIKOŁAJKI - 06.12.2017

Od poranka Nasze Przedszkolaki świętowały dzień Świętego Mikołaja. Po przyjściu do przedszkola na każde dziecko w bucikach czekały słodkości. Obchodziliśmy dziś również-nie przez przypadek- dzień koloru czerwonego. Wszystkie dzieci postarały się, by chociaż część garderoby była w wyznaczonym kolorze.

 

Odwiedziła Nas Pani z biblioteki w Łysomicach- Agnieszka Ziemba , która przyniosła dziś dla dzieci kalendarze adwentowe, przygotowała zabawy ruchowe oraz przeczytała dzieciom bajki.

 

Ponadto w każdej Sali dzieci dostały choinkę, którą wspólnie przystroiły. Dzień wypełniła świąteczna atmosfera, robienie ozdób  gipsowych, które dzieci malowały i ozdabiały farbami i brokatem z Mamą Róży- Moniką Becker. Pani Monika jak zwykle Nas zaskoczyła ogromem pomysłów, które zapewniły w ten dzień dzieciom mnóstwo atrakcji, za co serdecznie dziękujemy.


 

POKAZ TAŃCA - 01.12.2017


 

POCZTA - 30.11.2017

W tym tygodniu grupa najmłodszych przedszkolaków „Białe Misie” cały tydzień zajmowała się tym co dzieje się na poczcie. Dzieci dowiedziały się kto przynosi listy, co się z nimi dzieje nim trafią do naszych skrzynek pocztowych. Ukoronowaniem projektu „Poczta”  była wycieczka na pocztę w Łysomicach, gdzie dzieci wysłały samodzielnie zrobione bożonarodzeniowe kartki do swoich dziadków. Dzieci same nalepiły znaczek na list i wrzuciły go do skrzynki.


 

 

ANDRZEJKI - 30.11.2017

W dniu dzisiejszym starsze grupy świętowały Andrzejki. Dzieci uczestniczyły w najbardziej popularnych wróżbach: przebijanie serduszka z imionami by dowiedzieć się jak będą nazywały się przyszłe żony i mężowie przedszkolaków, lanie wosku, ustawianie butów aż do drzwi by wskazać pierwszą pannę młodą i pana młodego. Dzieci odwiedziła też czarownica, która czytała przyszłość z rąk Przedszkolaków.  


 

 

 

 

MŁYN WIEDZY - 28.11.2017

Dnia 28 listopada nasze dwie młodsze grupy „Zwinne Rysie” i „Białe Misie” były na wycieczce edukacyjnej w Młynie Wiedzy. Dzieci zajmowały się  konstrukcjami w przestrzeni- zarówno tymi o małych gabarytach jak i tymi o dużych.  Zabaw i ciekawostek nie dało się zliczyć. Dziękujemy Rodzicom, którzy zechcieli nam towarzyszyć: Pani Aleksandrze Pomeradzkiej, Pani  Karolinie Kawińskiej, Pani Magdalenie Nahajowskiej, Pani Iwonie Czerwińskiej, Pani Lucynie Wielgosz, Pani Katarzynie Ziółkiewicz oraz Panu Markowi Lewandowskiemu.


 

URODZINKI - listopad 2017

Urodziny Noemi, Heleny i Filipa.


 

TWÓRCZOŚĆ GÓRSKICH ORŁÓW - listopad 2017

Pod nieobecność Pani Asi Sobań,  Górskimi Orłami zajęła się Pani Monika Lewandowska. W tym czasie dzieci rozmawiały o wodzie. Obserwowały i doświadczały jak zmienia się jej stan skupienia, ale również dowiedziały się po co nam woda i że są miejsca na kuli ziemskiej gdzie jej brakuje. Dla orłów był to również czas eksperymentów z kolorami i fakturami. Nasze Starszaki dowiedziały się jak wygląda paleta barw i jak manipulować dwoma kolorami by powstał z nich inny. Doświadczyły też jak woda zachowuje się na fakturach.  Dzieci stworzyły także samodzielnie swojego wymarzonego misia z papieru. Efekty pracy grupy można zobaczyć poniżej.


 

 

WIZYTA STRAŻAKA - 22.11.2017

W dniu 22 listopada odwiedził nasze Przedszkole  Piotr Wypych – tato Marysi, który jest strażakiem. Pan Piotr opowiedział dzieciom z grup Białe Misie i Zwinne Rysie na czym polega jego praca i jak zachować się w razie pożaru, zaprezentował też swój mundur. Bardzo dziękujemy Panu Piotrowi za kolejne odwiedziny w naszym Przedszkolu i za poświęcony czas.


 

 

WIZYTA PANI BIBLIOTEKARKI - 15.11.2017

Dziś odwiedziła najmłodszych Przedszkolaków Pani Agnieszka Ziemba- bibliotekarka z Łysomic. Przeprowadziła zajęcia czytelnicze na temat zwierząt żyjących w Polsce.


 

 

BIBLIOTEKA - 14.11.2017

Dziś ( 14 listopada) dzieci z grup „Górskie Orły” i „Wesołe Renifery”  udały się z wizytą do łysomickiej biblioteki. Dzieci żyją z literaturą za pan brat co widać po tym jak swobodnie czują się w otoczeniu książek. Każdy po wielkich poszukiwaniach znalazł dla siebie coś odpowiedniego. Dzieci w asyście Pań Bibliotekarek wykonały własnoręcznie zakładki do książek,  wysłuchały bajki przedstawionej w formie „książkowego teatrzyku”, oraz  uczestniczyły w konkursach zręcznościowych polegających na jak najdłuższym utrzymaniu książki na głowie.  Okazuje się, że w takim miejscu jak biblioteka wcale nie musi powiewać nudą.


 

 

 

 

HOSPICJUM ŚWIATŁO - 13.11.2017

 Dnia 13 listopada nasza grupa przedszkolna „ Górskie Orły”  po raz kolejny odwiedziła hospicjum „Światło”.  Mimo braku prądu przedszkolaki  odegrały całe przedstawienie w blasku świec. Dzieci zaprezentowały utwory o tematyce patriotycznej z okazji Dnia Niepodległości oraz zatańczyły dla podopiecznych hospicjum.  Jak zwykle nie brakowało ciepła i uśmiechu. Nasze „Orły” po raz kolejny przyniosły tam swój dziecięcy, zaraźliwy entuzjazm.  Dziękujemy Pani  Monice Skipenes, Panu Pawłowi Kaczkowskiemu i  Panu Łukaszowi Mejza za transport. 

 

PASOWANIE RYSIE-10.11.2017

Pasowanie na przedszkolaka 2017


 

 

PASOWANIE MISIE -10.11.2017

Pasowanie na przedszkolaka 2017


 

 

TWÓRCZOŚĆ BIAŁYCH MISIÓW - LISTOPAD

W ostatnim miesiącu grupa „Białe Misie” nie próżnowała. Nasze najmłodsze dzieci wykonały kawał pracy pod czujnym okiem Swoich Opiekunek. Tak powstały lampiony na świeczki ozdobione własnoręcznie prasowaną bibułą. Deszczowe chmury wypełnione watą z opadającymi kropelkami, które na złość pogodzie napawają grupę optymizmem i ozdabiają okna sali. Dzieci też zgodnie z listopadowym tematem kompleksowym wykonały mini domki z brystolu wypełnione zdjęciami swoich najbliższych, a także w otoczeniu szklarni, która znajduje się na terenie przedszkola  kolorowe papierowe parasole.


 

 

BAJ POMORSKI- 09.11.2017

Wycieczka do Baju Pomorskiego grupy Górskie Orły i Wesołe Renifery.


 

 

BAL HALLOWEEN - 27.10.2017

Nadszedł ten wyczekiwany przez nas wszystkich dzień. 27 października odbył się w przedszkolu Bal Halloween. Wśród strachów które nas odwiedziły znalazły się same znakomitości: sabat czarownic i księżniczek, kilku superbohaterów, kościotrupy,duchy i dynie. Dzień wypełniły zabawy integracyjne i ruchowe wszystkie ze scenografią halloweenową. Można było zrobić sobie zdjęcie w dyni, oraz spróbować nietypowych przekąsek jeśli zebrało się na odwagę. Dzieci pełne emocji śpiewały po angielsku swoje ulubione piosenki o Halloween. Przedszkolaki zgodnie z tradycją odwiedziły też sąsiadów, zapraszając ich tym samym do uczestnictwa w życiu przedszkola żartobliwym halloweenowym powiedzonkiem: trick or treat.


 

DYNIE - 25.10.2017

Dnia 25 października odbył się w naszym przedszkolu dzień drążenia dyni.  Dzieci samodzielnie, z ogromnym zaangażowaniem pracowały w grupach wspomaganych przez rodziców nad wydrążeniem przydzielonej im dyni. Dzieci nie bały się pobrudzić, byle tylko całkowicie pozbyć się niepotrzebnych pestek i miąższu. Po ciężkiej pracy odbył się pokaz zrobionych dyniowych lampionów, które z racji na nasz zbliżający się bal halloween ozdobiły sale przedszkolne. Szczególnie dziękujemy Pani Kamili Lewandowskiej, Pani Agnieszce Domeradzkiej, Pani Magdalenie Nahajowskiej, Pani  Katarzynie Sienkiewicz-Umińskiej, Pani Iwonie Czerwińskiej, Pani Lucynie Wielgosz, Pani Katarzynie Ziółkowskiej za ich obecność i pomoc w tym dniu.


 

 

LIZAKI - 24.10.2017

Dziękujemy Pani Kamili Ordak za zorganizowanie robienia lizaków halloweenowych  dla grup Górskie Orły i  Wesołe Renifery. Dzieci tak chętnie uczestniczyły w tworzeniu słodyczy, że powstało naprawdę dużo lizaków. Dzięki temu Starszaki mogły poczęstować swoimi wyrobami młodszych kolegów ze Zwinnych Rysiów i Białych Misiów.

 

Dzisiaj młodsze dzieci brały udział w kreatywnych warsztatach z wykorzystaniem farb plakatowych. Każde dziecko  mogło swobodnie wyrazić swoje uczucia poprzez malowanie farbami na papierze przy użyciu m.ni. kasztanów.


 

 

DZIEŃ KOLORU POMARAŃCZOWEGO - 23.10.2017

Dzisiaj rozpoczynamy tydzień poświęcony Halloween. Dzieci przyszły dziś ubrane na kolor pomarańczowy.

Nasze kochane maluchy z grupy Białe Misie malowały dziś rączkami jesienne drzewo. Bawiły się przy tym doskonale.


 

URODZINKI - 20.10.2017

W tym miesiącu urodziny obchodzili Oliwia, Nina i Franek. Z tej okazji dzieci z Grupy  Białe Misie i Zwinne Rysie miały huczną zabawę oraz pyszny tort.


 

AUDYCJE COUNTRY - 20.10.2017

W dniu dzisiejszym odwiedziła na Kapela góralska ze stowarzyszenia „ Wszyscy tworzymy sztukę”. Dzieci uczestniczyły w audycji na nutę góralską, uczyły się charakterystycznego w tamtym rejonie słownictwa i nazw instrumentów, a także tańczyły do muzyki i śpiewu w parach.


 

 

PRZETWORY - 19.10.2017

Dzisiaj maluchy z grupy „Białe Misie” rozmawiały o tym, jakie przetwory można przygotować z jesiennych owoców. Najpierw nazywały, dotykały, wąchały i smakowały gruszki, jabłka i śliwki, mówiły jakiego są koloru, oglądały pestki i określały ich wielkość. Następnie spróbowały jak smakują owocowe przetwory – zajadały mus jabłkowy, powidła śliwkowe, dżem gruszkowy, spróbowały również przysmaku misiów - słodkiego miodu. Było smacznie i bardzo wesoło!


 

 

 WYCIECZKA NA BARBARCE - 18.10.2017

Górskie Orły i Wesołe Renifery na Barbarce