Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu: 666819063

Galeria 2019-2020

ZAJĘCIA O BEZPIECZNYM WYPOCZYNKU 31 lipca

Dzisiejszego dnia grupy: Białe Misie i Zwinne Rysie odwiedziła mama Zuzi Pani Dorota. Przeprowadziła zajęcia na temat bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji. Każde dziecko na zakończenie otrzymało drobny upominek. Serdecznie dziękujemy pani Dorocie za poświęcony czas.


CIASTECZKA U BLANI I BRUNA 29 lipca

Pani Kamila Ordak- mama Blani i Bruna zaprosiła starszaki na piknik w ogrodzie. Podczas odwiedzin dzieci miały okazję pobawić się na placu zabaw, zjeść lody, upieczone przez panią Kamilę ciastka oraz marchewkę wyrwaną prosto z ogródka.  Dziękujemy bardzo za zaproszenie i wspaniałą zabawę!


WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA 28 lipca

W dniu dzisiejszym dzieci z naszego przedszkola odwiedziły jedno z gospodarstw Pana Tomasza Czajkowskiego taty Franka. Przedszkolaki zobaczyły uprawy: cebuli, kukurydzy, marchwi, selera, pietruszki, groszku. W gospodarstwie wykorzystuje się różnego rodzaju maszyny rolnicze, które dzieci miały okazję zobaczyć z bliska. Bardzo dziękujemy Panu Tomkowi za poświęcony czas i wspaniałą wycieczkę.


BIBLIOTEKA 22 lipca

W dniu dzisiejszym dzieci z naszego przedszkola odwiedziła Pani Jola z Gminnej Biblioteki w Lulkowie. Tematem zajęć była łąka, dzieci wysłuchały opowiadania pt. "Co piszczy w trawie". Jak zwykle na zajęciach z Panią Jolą było bardzo aktywnie, dzieci brały udział w grach i zabawach ruchowych, wykonały prace plastyczne: żabki i gąsienice. Bardzo dziękujemy Pani Joli za wizytę i wspaniałą zabawę.


 

KINO W PRZEDSZKOLU I POPCORN 17 lipca
 
 Dzieci z najstarszych grup zafascynowane czytelniczą serią "Magiczne drzewo" Andrzeja Maleszki obejrzały dzisiaj film pt. "Czerwone Krzesło". Jak przystało na prawdziwy kinowy seans w sali zapanowała ciemność, a dzieci jadły zdrowy popcorn przygotowany w przedszkolu. Wszystko odbyło się oczywiście z zachowaniem odpowiedniego dystatansu społecznego pomiędzy grupami.

 URODZINKI  17 lipca

Dzisiejszy dzień był okazją do świętowania urodzin naszych "lipcowych jubilatów”. Życzymy Wam wszystkiego najlepszego, spełnienia wszystkich dziecięcych marzeń i uśmiechu na każdy dzień.


 MUZYKA ŚWIATA 15 LIPCA

W dniu dzisiejszym dzieci ze wszystkich grup brały udział w zajęciach dotyczących "Muzyki Świata" Przedszkolaki miały okazję zobaczyć jak wyglądają i grają: gongi z Chin, burzowce z Indonezji, czuringa z Austarlii, bębny z Indii i spriner z Afryki  Serdecznie dziękujemy Panu Arkowi za przygotowanie ciekawych zajęć.


 MALOWANIE WODĄ 14 lipca

Przedszkolaki z grupy Białe Misie wykonały dzisiaj pracę plastyczną z wykorzystaniem wody. Dzieci odciskały dłonie moczone w wodzie na dużym arkuszu papieru. Pod wpływem promieni słonecznych ślady wysychały. Była to wspaniała zabawa.


LODY MALOWANE FARBĄ Z PIANKI DO GOLENIA (tzw. „Puffy paint”) 7 lipca

 Wakacje się już zaczęły, a jak wiadomo ulubionym letnim przysmakiem dzieci są lody. Przedszkolaki wykonały dzisiaj pracę plastyczną z wykorzystaniem magicznej puchnącej farby, którą przygotowały, mieszając klej, piankę do golenia i farbę. Wafelki do lodów pokolorowały kredkami, a lody przygotowaną farbą.


 ZAKOŃCZENIE ROKU RENIFERY I ORŁY  3 lipca

Dzisiaj symbolicznie zakończyliśmy kolejny rok przedszkolny. Dzieci z grupy Wesołe Renifery i Górskie Orły zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami i książkami.  Zabawę poprowadził Żuk Emil. Wszystkim rodzicom dziękujemy za przygotowane pyszności. Dziękujemy za wspólnie przeżyty czas i życzymy bezpiecznych, radosnych i zdrowych wakacji. Dzieciom odchodzącym z Przedszkola życzymy wielu sukcesów i wspaniałych nowych przyjaźni.


 

 

 Słodkości Misie i Rysie 3 lipca

W dniu dzisiejszym dzieci z grupy Białe Misie i Zwinne Rysie jadły słodkości z wczorajszej imprezki. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za przygotowane pyszności.


 

ZAKOŃCZENIE ROKU MISIE I RYSIE  2 lipca

Dzisiaj symbolicznie zakończyliśmy kolejny rok przedszkolny. Dzieci z grupy Białe Misie i Zwinne Rysie zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami i książkami. Zabawę poprowadził Żuk Emil. Wszystkim rodzicom dziękujemy za przygotowane pyszności. Dziękujemy za wspólnie przeżyty czas i życzymy bezpiecznych, radosnych i zdrowych wakacji.


 

URODZINKI MISIE I RYSIE 19 czerwca

Dzisiejszy dzień był okazją do świętowania urodzin naszych "marcowych, kwietniowych,majowych i czerwcowych jubilatów”. Życzymy Wam wszystkiego najlepszego, spełnienia wszystkich dziecięcych marzeń i uśmiechu na każdy dzień.


 

SPOSÓB NA UPAŁ 17 czerwca

Nasze przedszkolaki znalazły świetny sposób na przetrwanie czerwcowych upałów. Korzystając z pięknej pogody ochłodziły się wodną mgiełką w przedszkolnym ogrodzie. To była wspaniała zabawa!


 

 

TĘCZA 17 czerwca

W tym tygodniu rozmawiamy o zjawiskach atmosferycznych to zainspirowało nas do zrobienia eksperymentu pt. „Tęcza w szklance”. Przy okazji tego zadania dzieci ćwiczyły przeliczanie do 20. Utrwaliły sobie kolory podstawowe i pochodne. Dzieci były bardzo zainteresowane i i zachwycone eksperymentem.

 


 

 

 

DZIEŃ DZIECKA 1 czerwca

DZIEŃ DZIECKA uczciliśmy na sportowo, było bardzo aktywnie, wesoło, muzycznie. Nasze kochane przedszkolaki puszczały również bańki mydlane. Na koniec jak na prawdziwych sportowców przystało była porządna porcja lodów.


 

 

CENTRUM CHEMII W MAŁEJ SKALI 11 marca

W dniu dzisiejszym  starsze grupy z naszego przedszkola: Wesołe Renifery i Górskie Orły wybrały się na: warsztaty chemii w małej skali w Toruniu. Dzieci podczas zajęć wykonały kolorowe i pachnące mydła.


 

DOGOTERAPIA 5 marca

Dogoterapia u Białych Misiów

W dniu dzisiejszym po raz kolejny odwiedziła nas Pani Eliza wraz z sympatycznym pieskiem Massi. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach z dogoterapii.


 

ZAJĘCIA UKŁAD SŁONECZNY 5 marca

Na dzisiejszych zajęciach dzieci z grupy Białe Misie ulepiły z masy solnej planety, następnie je pokolorowały. Dzieci dowiedziały się co to jest Układ Słoneczny i  jakie planety go tworzą. Na koniec zaprosiły swoich starszych kolegów na prezentację swojej pracy. Misie spisały się na medal :)


 

MUZYKA ŚWIATA BIRMA 28 lutego

W dniu dzisiejszym nasze przedszkolaki odwiedził podróżnik Arek Timm. Dzieci zostały zabrane w muzyczną  podróż do Birmy.


 

 

ZAJĘCIA NA ZAKUPACH 25 lutego

Na dzisiejszych zajęciach dzieci z grup Białe Misie i Zwinne Rysie poznały nazwy różnych sklepów (sklep spożywczy, sklep z zabawkami, kwiaciarnia, apteka, cukiernia, piekarnia), dowiedziały się, do czego służy kasa fiskalna i co to jest paragon, utrwaliły zwroty grzecznościowe, których należy używać podczas wizyty w sklepie („dzień dobry”, „poproszę”, „dziękuję”, „do widzenia”). Na zakończenie przedszkolaki miały okazję wykorzystać zdobytą wiedzę, wcielając się w rolę klientów i sprzedawców. Rysie i Misie spisały się na medal :)


URODZINKI 21 lutego

Dzisiejszy dzień był okazją do świętowania urodzin naszych "lutowych jubilatów”. Życzymy Wam wszystkiego najlepszego, spełnienia wszystkich dziecięcych marzeń i uśmiechu na każdy dzień.


 BIBLIOTEKA RENIFERY I ORŁY 20 lutego

W dniu dzisiejszym starsze grupy z naszego przedszkola: Wesołe Renifery i Górskie Orły odwiedziła Pani Jola z Gminnej Biblioteki w Lulkowie. Dzieci  uczestniczyły w zajęciach o tematyce walentynkowej, wykonały prace plastyczne – walentynkowe myszki z papierowych rolek, i wypożyczyły książki. Bardzo dziękujemy Pani Joli za wizytę!


 

 

DOGOTERAPIA 20 lutego

Dogoterapia u Zwinnych Rysiów

W dniu dzisiejszym po raz kolejny odwiedziła nas Pani Eliza wraz z sympatycznym pieskiem Massi. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach z dogoterapii.


 

CENTRUM SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ 18 lutego

W dniu dzisiejszym dzieci z grupy Wesołe Renifery i Górskie Orły pojechały na warsztaty Zwierzaki – Fakturaki do Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu.
Podczas warsztatów dzieci zapoznały się z pojęciem faktury – bezpośrednio doświadczyły jej różnorodności, eksplorując tajemnicze wnętrza „pudełek zmysłów”. Eksperymentowały również z fakturami materiałów, tworząc wielkoformatowe przedstawienia zwierząt.
dzieci tworzyły swoje prace za pomocą różnych technik graficznych.


 

 

BAL KARNAWAŁOWY 14 lutego

Dzisiaj, z okazji balu karnawałowego, w przedszkolu rządziły wróżki, superbohaterowie i inne bajeczne postaci. Dzieci wspólnie z paniami brały udział w szalonych grach i zabawach. Był czas na pyszne przekąski i wspólne zdjęcia. Dziękujemy serdecznie wszystkim rodzicom za przygotowanie wspaniałych strojów.


 Doświadczenie wybuchający wulkan Rysie 13 lutego

Doświadczenie wybuchający wulkan.

Na dzisiejszych zajęciach rozmawialiśmy o wulkanach. Dzieci dowiedziały się, jak wygląda wulkan, co to jest krater i lawa oraz co dzieje się w czasie wybuchu wulkanu, czyli erupcji. Rysie uczestniczyły również w zabawie ruchowej „Wybuchające wulkany”, ozdobiły plasteliną wulkan zrobiony z masy solnej i przeprowadziły eksperyment z wykorzystaniem sody, płynu do naczyń, czerwonego barwnika spożywczego i octu.


 

 

DOGOTERAPIA 13 lutego

Dogoterapia u Zwinnych Reniferów

W dniu dzisiejszym po raz kolejny odwiedziła nas Pani Eliza wraz z sympatycznym pieskiem Massi. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach z dogoterapii.


 

BIBLIOTEKA BIAŁE MISIE I ZWINNE RYSIE 13 lutego

W dniu dzisiejszym młodsze grupy z naszego przedszkola: Białe Misie i Zwinne Rysie odwiedziła Pani Jola z Gminnej Biblioteki w Lulkowie. Dzieci  uczestniczyły w zajęciach o tematyce walentynkowej, wykonały prace plastyczne – walentynkowe myszki z papierowych rolek, i wypożyczyły książki. Bardzo dziękujemy Pani Joli za wizytę!


 

 

BAJ POMORSKI 11 lutego

W dniu dzisiejszym grupy z naszego przedszkola: Białe Misie i Zwinne Rysie  wybrały się na wycieczkę do Baja Pomorskiego w Toruniu na spektakl pt. "Literkowo". Jest to przedstawienie przeznaczone specjalnie dla najmłodszych widzów, podczas którego dzieci biorą aktywny udział w zabawie. Nasze przedszkolaki zastanawiały się, skąd się biorą słowa? Jak to się dzieje, że pojedyncze literki dobierają się w pary, tworzą rodziny, które zostają wyrazami? I jak można się nimi bawić?


 

ZAJĘCIA Z RODZICAMI 30 stycznia

W czwartek odwiedził nas w przedszkolu tata Poli. Pan Łukasz Mejza opowiedział dzieciom o swojej pasji – grze w hokeja. Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się, na czym polega ten sport, mogły również zobaczyć i przymierzyć poszczególne elementy stroju hokeisty. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały prezenty – naklejki oraz plakat, który powiesimy w naszej sali. Bardzo dziękujemy za ciekawe zajęcia!

 


 

 

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA 24 stycznia

 Dzieci wraz ze swoimi Babciami i Dziadkami obchodziły "Dzień Babci i Dziadka" w Przedszkolu. Właśnie z tej okazji Nasze Przedszkolaki przygotowały występ dla tak ważnych dla nich solenizantów. Wizyta Babci i Dziadków zakończyła się słodkim poczęstunkiem, na który cieszyli się nie tylko seniorzy.


 

 

ZAJĘCIA Z PANEM BARTKIEM 21 stycznia

W dniu dzisiejszym  pan Bartek przeprowadził z przedszkolakami zupełnie bezpieczne eksperymenty edukacyjne z ciekłym azotem. Było jak zwykle bardzo ciekawie i wesoło, dzieci miały okazję być asystentami naukowca Bartka.


 

 

ZAJĘCIA Z RODZICAMI MOZAMBIK 20 stycznia

W poniedziałek odwiedził nas w przedszkolu tata Niny. Pan Rafał przygotował dla dzieci prezentację o Mozambiku. Rysie dowiedziały się m.in. jakie zwierzęta można spotkać w tym kraju, jak wyglądają tam szkoły i jakimi zabawkami bawią się dzieci. Ponadto pan Rafał pokazał dzieciom na globusie, gdzie znajduje się Mozambik oraz zaprezentował przywiezioną stamtąd rzeźbę. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały upominki. Bardzo dziękujemy za ciekawe zajęcia!


 

 

KONKURS KOLĘD 17 stycznia

Reprezentanci każdej z grup naszego przedszkola wzięli dziś udział w Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek "Kolędujmy Małemu"w Papowie Toruńskim. Franciszek z Rysiów zdobył III miejsce, Michał z Misiów i Olek z Rysiów zdobyli wyróżnienia. Przedszkole pięknie reprezentowała również Basia z grupy Górskie Orły. Gratulujemy wszystkim naszym małym artystom!


 

 

 BIBLIOTEKA RENIFERY I ORŁY 16 stycznia

W dniu dzisiejszym starsze grupy z naszego przedszkola: Wesołe Renifery i Górskie Orły odwiedziła Pani Jola z Gminnej Biblioteki w Lulkowie. Tematem zajęć była zima, dzieci uczestniczyły w wielu zabawach ruchowych np. lepiły śnieżki, jeździły na nartach, sankach, wykonały pracę plastyczną, na koniec wypożyczyły książki. Pani Jolu, dziękujemy za bardzo ciekawe zajęcia.


 

MUZEUM ZABAWEK RENIFERY I ORŁY 15 stycznia

W dniu dzisiejszym nasze kochane przedszkolaki z grupy: Wesołe Renifery i Górskie Orły odwiedziły Muzeum Zabawek i Bajek znajdujące się w Toruniu przy ul. Ducha Św. Dzieci miały okazję zobaczyć: kolekcję lalek , misiów, wózków, kolejek, samochodów, klocków, gier planszowych z dawnych czasów. Na koniec dzieci wykonały własnoręcznie swoje zabawki: "bączki".


GROTA SOLNA MISIE I RYSIE 14 stycznia

W dniu dzisiejszym dwie młodsze grupy Białe Misie i Zwinne Rysie pojechały do Groty Solnej Jodo w Toruniu


 

URODZINKI 10 stycznia

Dzisiejszy dzień był okazją do świętowania urodzin naszych "styczniowych  jubilatów”. Życzymy Wam wszystkiego najlepszego, spełnienia wszystkich dziecięcych marzeń i uśmiechu na każdy dzień.


 

BIBLIOTEKA BIAŁE MISIE I ZWINNE RYSIE 9 stycznia

W dniu dzisiejszym młodsze grupy z naszego przedszkola: Białe Misie i Zwinne Rysie odwiedziła Pani Jola z Gminnej Biblioteki w Lulkowie. Tematem zajęć była zima, dzieci uczestniczyły w wielu zabawach ruchowych np. lepiły śnieżki, jeździły na nartach, wykonały pracę plastyczną, na koniec wypożyczyły książki. Pani Jolu, dziękujemy za bardzo ciekawe zajęcia.


 

DOGOTERAPIA WESOŁE RENIFERY I GÓRSKIE ORŁY 9 stycznia

W dniu dzisiejszym po raz kolejny odwiedziła nas Pani Eliza wraz z sympatycznym pieskiem Massi. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach z dogoterapii.


 

 

TWÓRCZA CHATA 8 styczna

W dniu dzisiejszym nasze przedszkolaki odwiedziły panie z Twórczej Chaty z Torunia i przeprowadziły warsztaty sensoryczne. Było bardzo zimowo i śnieżnie, dzieci jeździły nawet na nartach.


 

 

SPOTKANIE OPŁATKOWE W DOMU OPIEKI SPOŁECZNEJ W PIGŻY 23 grudnia

W dniu dzisiejszym delegacja z naszego przedszkola pojechała na spotkanie opłatkowe do Domu Pomocy Społecznej w Pigży. Przedszkolaki zaśpiewały kolędy i wręczyły podopiecznym Domu Opieki wcześniej przygotowane pierniki i kartki z życzeniami świątecznymi.


 

 

 BADANIE SŁUCHU 19 grudnia

W dniu dzisiejszym dzieci z Grupy Górskie Orły odwiedziły mamę Gabrysi i Ani w gabinecie badania słuchu.  Pani Patrycji bardzo dziękujemy za zaproszenie i poświęcony mam czas.

 

JASEŁKA PROMETHEUS  18 grudnia

W dniu dzisiejszym dzieci z Grupy Zwinne Rysie miały przyjemność oglądać jasełka przygotowane przez podopiecznych z Szkoły Podstawowej dla dzieci z Autyzmem Prometheus w Toruniu. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i gratulujemy wspaniałego występu.

KONKURS KOLĘD 17 grudnia

Iga, Lena i Marcel z grupy Górskie Orły wzięli dziś udział w II Konkursie Kolęd i Pastorałek zorganizowanym przez przedszkole "Gucio" z Torunia. Dzieci wykonały utwór "Świeć gwiazdeczko" i zdobyły II miejsce. Gratulujemy!!!!


 

 

 

WIGILIA 13 grudnia

Jak co roku w przedszkolu odbyła się Wigilia . Bardzo dziękujemy Państwu za liczne przybycie i za wszystkie przygotowane potrawy na wspólny stół.


 

ALPAKOTERAPIA 12 grudnia

Nasze przedszkolaki miały dzisiaj zajęcia w naszym ogrodzie z alpakami o wdzięcznych imionach: Kaktus i Chrupek.


 

 

PIECZENIE PIERNIKÓW MISIE I RYSIE 10 grudnia

 W dniu dzisiejszym nasze przedszkolaki wycinały i lukrowały pierniki. Bardzo dziękujemy za pomoc mamie: Laury, Jasia, Leny, Mikołaja, Oskara i Kamila.


 

 

PIECZENIE PIERNIKÓW RENIFERY I ORŁY 9 grudnia

 W dniu dzisiejszym nasze przedszkolaki wycinały, lukrowały i ozdabiały pierniki.


 

BAJARKA RENIFERY I ORŁY 10 grudnia

 W dniu dzisiejszym dwie starsze grupy Wesołe Renifery i Górskie Orły pojechały na świąteczne warsztaty do Cafe Bajarka w Toruniu.


 

 

BAJARKA MISIE I RYSIE 9 grudnia

W dniu dzisiejszym dwie młodsze grupy Białe Misie i Zwinne Rysie pojechały na świąteczne warsztaty do Cafe Bajarka w Toruniu.


 

MIKOŁAJKI 6 grudnia

 W dniu dzisiejszym nasze przedszkolaki obchodziły MIKOŁAJKI. Z tej okazji wszystkie grupy oglądały ulubione filmy w "Poduszkowym kinie", były również mikołajkowe słodycze i popcorn jak na prawdziwe kino przystało.


 

URODZINKI 6 grudnia

Dzisiejszy dzień był okazją do świętowania urodzin naszych "grudniowych  jubilatów”. Życzymy Wam wszystkiego najlepszego, spełnienia wszystkich dziecięcych marzeń i uśmiechu na każdy dzień.


 

 Wycieczka na Pocztę Zwinne Rysie 5 grudnia

W dniu dzisiejszym dzieci z grupy Zwinne Rysie wybrały się na Pocztę by kupić znaczki i wysłać listy do swoich ukochanych dziadków.


 

 MUZYKA ŚWIATA SRI LANKA 5 grudnia

W dniu dzisiejszym wszystkie grupy z naszego przedszkola odwiedził podróżnik Arek Timm. Dzieci zostały zabrane w muzyczną  podróż do Sri Lanki.


 

PRZEDSTAWIENIE DOROTKOWO 3 grudnia

W dniu dzisiejszym  dzieci z grupy Górskie Orły pojechały na przedstawienie pt "Sen o dobrych kolegach" przygotowanych przez podopiecznych fundacji Dorotkowo.


 

WARSZTATY Z ROBIENIA SKARPETOWYCH SKRZATÓW 3 grudnia

Dziękujemy wszystkim rodzicom biorącym udział w warsztatach z robienia "skarpetowych" skrzatów.


 

 

ZAJĘCIA Z RODZICAMI 29 listopada

W dniu dzisiejszym tata Mikołaja z grupy Zwinne Rysie i Mama Oliwki z grupy Górskie Orły czytali bajki. Bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas. 


 

DOGOTERAPIA 28 listopada